هلدینگ رسا

هلدینگ رسا آماده ساخت یک میلیون مسکن است

به اشتراک گذاری:

اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در facebook

دکتر محمد گلاب‌کش اعلام کرد که هلدینگ رهاورد سازندگی آزادگان – رسا برای تحقق وعده دولتِ سیزدهم در بخش مسکن، آماده‌ی ساخت یک میلیون مسکن است.

به گزارش روابط عمومی هلدینگ رهاورد سازندگی آزادگان – رسا، کارخانه درب و پنجره آنیل، روز گذشته 11 دی 1401 در شهرک صنعتی آق‌قلا راه‌اندازی شد. این کارخانه به همت دکتر محمد گلاب‌کش و با هدفِ رسیدن به مرز صادراتِ درب و پنجره به کشورهای خارجی راه‌اندازی شده است.

دکتر گلاب‌کش در مراسم افتتاحیه کارخانه آنیل نکات مهمی را درباره روندِ کاریِ شرکت رهاورد سازندگی آزادگان – رسا بیان کرد.

مدیرعامل شرکت رهاورد سازندگی آزادگان – رسا در سخنانش گفت: آزادگان سرافراز ایران اسلامی در دوران دفاع مقدس و سال‌های اسارت با شجاعت برای کشور افتخارآفرینی کردند و برخی از آن‌ها هم پس از آزادی، در بخش عمران و سازندگی خدمت‌رسانی به ایران را سرلوحه اقدامات خود قرار دادند.

وی تاکید کرد: افتخاری است که نامِ عزیز آزادگان مزین به مجموعه رهاورد سازندگی آزادگان است. اگر رسا، رسا شد، پس از لطف خدا، حاصل حمایت و درایت هیات مدیره محترمِ گروه، مدیرعامل محترم؛ جناب آقای دکتر عباسیان‌فر و همراهی دیگر عزیزان بود. هیات مدیره محترم و آقای دکتر عباسیان‌فر هم حمایت کردند و هم درایت داشتند و راهنمایی کردند.

گلاب‌کش با تقدیر از هیات مدیره شجاع و تصمیم گیر رسا گفت: اعضای هیات مدیره علاوه بر حمایت همیشگی، با درایت و راهنمایی، در شرایط سخت تصمیمات ماندگاری گرفتند که موجب بهبود شرایط شرکت و گام برداشتن در مسیر رونق فعالیت‌های رسا شد.

وی تاکید کرد: سه سال قبل و در همین ایام که حاج قاسم سلیمانی به شهادت رسید، دستگاهی خریدیم و بخشی از پول آن را نیز به طرف خارجی پرداخت کردیم. اما با اقدام تروریستی منجر به شهادت شهید سلیمانی، هیات مدیره جلسه اضطراری گذاشت تا بهترین تصمیم را در این شرایط بگیرد که نتیجه آن جلسه، خرید دستگاه بود که باعث جلو افتادن کارها شد.

مدیرعامل شرکت رهاورد سازندگی آزادگان گفت: در روند کار بدون تصمیم گیری اتفاق نمی‌افتد و اگر چه ممکن است برخی تصمیمات اشتباه باشد اما دیکته نانوشته غلط ندارد و تصمیم اشتباه بهتر از تصمیم نگرفتن است.
گلاب‌کش افزود: مجموعه رسا با تلاش شبانه روزی به دنبال بهبود شرایط اقتصادی در کشور است و افتخار می‌کنم که در کنار این هیات مدیره مقتدر و کارکنان پرتلاش در حال همکاری هستم.

وی اظهار کرد: پس از اعلام دولت سیزدهم مبنی بر ساخت 4 میلیون واحد مسکونی در 4 سال، شرکت رسا با هدف کمک به دولت برای ساخت یک میلیون واحد مسکونی در 4 سال اعلام آمادگی کرد که این تصمیم با پشتوانه علمی و کار کارشناسی و محاسبه دقیق میزان مصالح مورد نیاز، نیروی انسانی، هزینه حمل و نقل انجام شد که اجرای این طرح با حدود 3 درصد ضریب اختلاف در حال انجام است.

دکتر گلب‌کش به نمونه‌ای از خدمات شرکت رسا اشاره کرد و گفت: زمانی که برای ساخت واحدهای مسکونی در شهرک صدرای شیراز اعلام آمادگی کردیم، این مناقصه بارها برگزار شده بود اما هیچ شرکتی متقاضی انجام فعالیت در آن نبود. اما به برکت اقدامات زیربنایی شرکت رسا، شهرک صدرای شیراز به یکی از مناطق ممتاز اجرای این طرح در کشور تبدیل شده و برگزاری هر مناقصه‌ای در آن با اعلام آمادگی 15 تا 20 شرکت برند و مدعی کشور روبرو خواهد شد.

گلاب کش ادامه داد: شرکت رسا در سال‌های اخیر و با وجود تحریم، نوسان نرخ ارز، شیوع کرونا و اغتشاشات اخیر، به فعالیت در مسیر سازندگی کشور ادامه داده و بدون وقفه در حال تکمیل وعده‌های خود برای ساخت مسکن است و می‌توانم ادعا کنم که نهضت ملی مسکن مدیون شرکت رسا است.

مدیرعامل شرکت رهاورد سازندگی آزادگان افزود: در گلستان همانند خیلی از جاهای دیگر خط شکنانه عمل کردیم که پشتوانه اجرای همه این طرح‌ها، کار کارشناسی و دقیق علمی بود.

وی گفت: در شرکت رسا برای تولید بهتر و کاهش هزینه‌ها، اقدامات فراوانی انجام دادیم تا با مدیریت زمان و کم کردن قیمت تمام شده، خدمات بهتری به دولت و در نهایت مردم ارائه کنیم.

گلاب کش یادآور شد: برای رسیدن به این اهداف، وارد بحث تولید شدیم تا قیمت مصالح مورد نیاز خود را تا حد امکان کاهش دهیم.

وی به راه اندازی شرکت شیشه و پنجره آنیل اشاره کرد و گفت: تولید در و پنجره دوجداره، یکی از 15 محصول پرکاربرد شرکت رسا است که در راستای تحقق آن، مجموعه آنیل با مساحت مجموع 8 هزار متر مربع شامل 3 هزار و500 متر سوله و هزار متر فضای اداری است. مجموع ارزش سرمایه گذاری و سرمایه در گردشِ این مجموعه 200 میلیارد تومان است.

مدیرعامل شرکت رهاورد سازندگی آزادگان ادامه داد: این کارخانه سال 82 ساخته و تا 10 سال به تولید مشغول بود اما به دلیل مشکلات اقتصادی کشور برای 10 سال راکد ماند که از امروز بار دیگر تولید در آن آغاز می‌شود.
گلاب کش افزود: تولید این کارخانه با ظرفیت اسمی برای 200 نفر به صورت مستقیم و هزار نفر به صورت غیرمستقیم شغل ایجاد خواهد کرد.

مدیرعامل شرکت رهاورد سازندگی آزادگان گفت: گستره فعالیت‌های شرکت رسا به گونه‌ای است که اگر این کارخانه بخواهد همه در و پنجره‌های مورد نیاز خود در پروژه‌های حال حاضر را تامین کند باید به مدت ۷۰۰ روز، به صورت تمام وقت مشغول تولید باشد که این ارقام بیانگر وسعت فعالیت شرکت است.

گلاب کش تاکید کرد: چشم انداز شرکت رسا، تولید با هدف صادرات و تسخیر بازار کشورهای دیگر است که امیدواریم مسوولان گلستان با هدف کمک به اشتغال و تولید از فعالیت این مجموعه حمایت کنند.

انتهای پیام/

Scroll to Top
اسکرول به بالا