هلدینگ رسا

ویژگی‌های مدیر موفق از نظر مدیرعامل شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان

به اشتراک گذاری:

اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در facebook

دکتر علیرضا عباسیان‌فر معتقد است که مدیران موفق ویژگی‌هایی دارند که از جمله‌ی آنها می‌توان به صداقت، قدرت تصمیم‌گیری، داشتن آرامش و شجاعت اشاره کرد.

به گزارش روابط عمومی هلدینگ رهاورد سازندگی آزادگان – رسا، یکی از مهمترین فعالیت‌هایِ اخیرِ شرکت رسا، راه‌اندازی کارخانه تولید درب و پنجره آنیل در شهرک صنعتی آق‌قلا بود. این کارخانه در استان گلستان قرار دارد و از 10 سال پیش کلیه خطوط تولید آن تعطیل شده بود. اما به همت هلدینگ رهاورد سازندگی آزادگان – رسا، این کارخانه کار خود را از 11 دی 1401 به طور رسمی آغاز کرد.

برای آغاز به کار این مجموعه، مراسم افتتاحیه‌ای با حضور مدیران و مسئولان شرکت اقتصادی خودکفایی آزادگان و مدیران هلدینگ رهاورد سازندگی آزادگان برگزار شد. در این مراسم دکتر علیرضا عباسیان‌فر مدیرعامل هلدینگ اقتصادی و خودکفایی آزادگان حضور داشت و نکات مهمی را درباره ویژگی‌های مدیر موفق بیان کردند.

عباسیان‌فر گفت: یکی از مهمترین ویژگی‌های مدیران موفق صداقت است که به تدریج اثر خود را در مجموعه بر جای خواهد گذاشت.

وی بیان کرد: صداقتِ مدیر، سرمایه بزرگی برای سازمان خواهد بود و اگر کارکنان به این باور برسند که رفتار مدیر با آنان صادقانه نیست، زیرمجموعه برای آن شرکت کار درست انجام نخواهند داد. دومین ویژگی یک مدیر موفق، انعطاف پذیری است که اگر فاقد آن باشد در تصمیم گیری‌ها مجموعه را دچار اشکال خواهد کرد.

وی افزود: شناخت مطلوب شرایط و قدرت تصمیم گیری بالا یکی دیگر از ویژگی‌های مدیر موفق است. خوش بیان بودن، دیگر ویژگی یک مدیر موفق است که با اتکا به آن می‌تواند زیرمجموعه خود را به خوبی و در راستای اهداف مورد نظر مدیریت کند.
مدیر موفق اعتماد به نفس بالایی دارد و در تصمیم گیری ها از خود تزلزل نشان نخواهد داد و علاوه بر آن سعی می‌کند با روحیه همکاری، نیروهایش را دور خود جمع کند.

مدیرعامل شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان گفت: یک مدیر موفق باید آرامش را در محیط کار به گونه‌ای ایجاد کند که افراد به هم طعنه نزنند و با هم همکاری کنند. علاوه بر آن باید با برخورداری از قدرت میانجیگری بالا برای خود اعتبار کسب کند تا افراد در صورت بروز اختلاف برای رفع آن به وی مراجعه کنند.
اگر چه برای مدیر موفق به جز این صفات، ویژگی‌های دیگری هم ذکر شده است اما مهمترین آن، داشتن شجاعت است که برخورداری از آن با داشتن بسیاری از صفت‌های دیگر برابری خواهد کرد. شجاعت حدفاصل ترس و بی باکی است که برقرارکردن تعادل میان آن‌ها انسان را شاجع کرده و برخورداری از آن یک کرامت انسانی بسیار مهم به خصوص برای مدیران است.

عباسیان‌فر گفت: مدیران ترسو چون مشقی نمی‌نویسند، پس غلط هم ندارند تا در معرض سوال قرار بگیرند اما مدیر شجاع ریسک پذیر است.

مدیرعامل شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان با یادآوری نقش موثر حجت الاسلام ابوترابی در رونق فعالیت شرکت خودکفایی، گفت: ایشان یکی از بنیانگذاران شرکت خودکفایی بود که بیش از توجه به اقدامات عمرانی و اقتصادی، کرامت انسانی را مورد توجه قرار می‌داد.

انتهای پیام/

Scroll to Top
اسکرول به بالا