هلدینگ رسا

کارخانه آنیل به همت هلدینگ رسا وارد چرخه تولید شد

به اشتراک گذاری:

اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در facebook

کارخانه شیشه و پنجره آنیل، ۱۰ سال پیش تعطیل و از مدار تولید خارج شد؛ این کارخانه امروز به همت هلدینگ رهاورد سازندگی آزادگان – رسا کار خود را از سر گرفت.

به گزارش روابط عمومی هلدینگ رهاورد سازندگی آزادگان – رسا، کارخانه شیشه و پنجره آنیل در شهرک صنعتی آق‌قلا در استان گلستان قرار دارد. این کارخانه از ۱۰ سال پیش به علت مشکلات اقتصادی تعطیل و از چرخه‌ی تولید خارج شده بود.

هلدینگ رهاورد سازندگی آزادگان در راستای رونق تولید در عرصه ساختمانی؛ کارخانه پنجره و شیشه‌‌ “آنیل” را خریداری و راه‌اندازی کرد. هلدینگ رسا، صبح امروز ۱۱ دی ۱۴۰۱ و طی مراسمی در شهرک صنعتی آق‌قلا، این کارخانه را رسما افتتاح و روند تولید را در آن زنده کرد.

وقتی دولت سیزدهم اعلام کرد که قصد دارد طی 4 سال، 4 میلیون واحد مسکونی را در کشور بسازد، شرکت رسا با هدف کمک به دولت برای ساخت یک میلیون واحد مسکونی در 4 سال اعلام آمادگی کرد. یکی از اقدامات شرکت رسا برای مدیریت زمان در اجرایی شدنِ پروژه‌ها این بوده که کارخانه «آنیل» را خریداری و راه‌اندازی کرده است. این کارخانه درب و پنجره دوجداره تولید می‌کند و متاسفانه از سال 1392 تعطیل شده است. این کارخانه در شهرک صنعتی آق‌قلا است و 8 هزار متر مربع وسعت دارد.

در مراسم افتتاحیه کارخانه شیشه و پنجره آنیل دکتر علیرضا عباسیان‌فر مدیرعامل شرکت  آزادگان، دکتر محمدگلاب‌کش مدیرعامل شرکت رهاورد سازندگی آزادگان و جمعی از چهره‌های اقتصادی و مسئولان کشورمان حضور داشتند.

 

 

ویژگی‌های مدیر موفق از نظر مدیرعامل شرکت  آزادگان

یکی از سخنرانان این مراسم دکتر علیرضا عباسیان‌فر مدیرعامل هلدینگ  آزادگان بود. عباسیان‌فر در سخنانش با اشاره به برخی ویژگی‌های مدیر موفق گفت: یکی از مهمترین ویژگی‌های مدیران موفق صداقت است که به تدریج اثر خود را در مجموعه بر جای خواهد گذاشت.

وی بیان کرد: صداقتِ مدیر، سرمایه بزرگی برای سازمان خواهد بود و اگر کارکنان به این باور برسند که رفتار مدیر با آنان صادقانه نیست، زیرمجموعه برای آن شرکت کار درست انجام نخواهند داد. دومین ویژگی یک مدیر موفق، انعطاف پذیری است که اگر فاقد آن باشد در تصمیم گیری‌ها مجموعه را دچار اشکال خواهد کرد.

وی افزود: شناخت مطلوب شرایط و قدرت تصمیم گیری بالا یکی دیگر از ویژگی‌های مدیر موفق است. خوش بیان بودن، دیگر ویژگی یک مدیر موفق است که با اتکا به آن می‌تواند زیرمجموعه خود را به خوبی و در راستای اهداف مورد نظر مدیریت کند. مدیر موفق اعتماد به نفس بالایی دارد و در تصمیم گیری ها از خود تزلزل نشان نخواهد داد و علاوه بر آن سعی می‌کند با روحیه همکاری، نیروهایش را دور خود جمع کند.

مدیرعامل آزادگان گفت: یک مدیر موفق باید آرامش را در محیط کار به گونه‌ای ایجاد کند که افراد به هم طعنه نزنند و با هم همکاری کنند. علاوه بر آن باید با برخورداری از قدرت میانجیگری بالا برای خود اعتبار کسب کند تا افراد در صورت بروز اختلاف برای رفع آن به وی مراجعه کنند.
اگر چه برای مدیر موفق به جز این صفات، ویژگی‌های دیگری هم ذکر شده است اما مهمترین آن، داشتن شجاعت است که برخورداری از آن با داشتن بسیاری از صفت‌های دیگر برابری خواهد کرد. شجاعت حدفاصل ترس و بی باکی است که برقرارکردن تعادل میان آن‌ها انسان را شاجع کرده و برخورداری از آن یک کرامت انسانی بسیار مهم به خصوص برای مدیران است.

عباسیان‌فر گفت: مدیران ترسو چون مشقی نمی‌نویسند، پس غلط هم ندارند تا در معرض سوال قرار بگیرند اما مدیر شجاع ریسک پذیر است.

مدیرعامل شرکت  آزادگان با یادآوری نقش موثر حجت الاسلام ابوترابی در رونق فعالیت شرکت خودکفایی، گفت: ایشان یکی از بنیانگذاران شرکت خودکفایی بود که بیش از توجه به اقدامات عمرانی و اقتصادی، کرامت انسانی را مورد توجه قرار می‌داد.

شرکت رسا آماده ساخت یک میلیون مسکن است

در بخش دیگری از این مراسم، دکترمحمد گلاب‌کش مدیرعامل شرکت رهاورد سازندگی آزادگان – رسا در سخنانی گفت: آزادگان سرافراز ایران اسلامی در دوران دفاع مقدس و سال‌های اسارت با شجاعت برای کشور افتخارآفرینی کردند و برخی از آن‌ها هم پس از آزادی، در بخش عمران و سازندگی خدمت‌رسانی به ایران را سرلوحه اقدامات خود قرار دادند.

وی تاکید کرد: افتخاری است که نامِ عزیز آزادگان مزین به مجموعه رهاورد سازندگی آزادگان است. اگر رسا، رسا شد، پس از لطف خدا، حاصل حمایت و درایت هیات مدیره محترمِ گروه، مدیرعامل محترم؛ جناب آقای دکتر عباسیان‌فر و همراهی دیگر عزیزان بود. هیات مدیره محترم و آقای دکتر عباسیان‌فر هم حمایت کردند و هم درایت داشتند و راهنمایی کردند.

گلاب‌کش با تقدیر از هیات مدیره شجاع و تصمیم گیر رسا گفت: اعضای هیات مدیره علاوه بر حمایت همیشگی، با درایت و راهنمایی، در شرایط سخت تصمیمات ماندگاری گرفتند که موجب بهبود شرایط شرکت و گام برداشتن در مسیر رونق فعالیت‌های رسا شد.

وی تاکید کرد: سه سال قبل و در همین ایام که حاج قاسم سلیمانی به شهادت رسید، دستگاهی خریدیم و بخشی از پول آن را نیز به طرف خارجی پرداخت کردیم. اما با اقدام تروریستی منجر به شهادت شهید سلیمانی، هیات مدیره جلسه اضطراری گذاشت تا بهترین تصمیم را در این شرایط بگیرد که نتیجه آن جلسه، خرید دستگاه بود که باعث جلو افتادن کارها شد.

مدیرعامل شرکت رهاورد سازندگی آزادگان گفت: در روند کار بدون تصمیم گیری اتفاقی نمی‌افتد و اگر چه ممکن است برخی تصمیمات اشتباه باشد اما دیکته نانوشته غلط ندارد و تصمیم اشتباه بهتر از تصمیم نگرفتن است.
گلاب‌کش افزود: مجموعه رسا با تلاش شبانه روزی به دنبال بهبود شرایط اقتصادی در کشور است و افتخار می‌کنم که در کنار این هیات مدیره مقتدر و کارکنان پرتلاش در حال همکاری هستم.

وی اظهار کرد: پس از اعلام دولت سیزدهم مبنی بر ساخت 4 میلیون واحد مسکونی در 4 سال، شرکت رسا با هدف کمک به دولت برای ساخت یک میلیون واحد مسکونی در 4 سال اعلام آمادگی کرد که این تصمیم با پشتوانه علمی و کار کارشناسی و محاسبه دقیق میزان مصالح مورد نیاز، نیروی انسانی، هزینه حمل و نقل انجام شد که اجرای این طرح با حدود 3 درصد ضریب اختلاف در حال انجام است.

دکتر گلب‌کش به نمونه‌ای از خدمات شرکت رسا اشاره کرد و گفت: زمانی که برای ساخت واحدهای مسکونی در شهرک صدرای شیراز اعلام آمادگی کردیم، این مناقصه بارها برگزار شده بود اما هیچ شرکتی متقاضی انجام فعالیت در آن نبود. اما به برکت اقدامات زیربنایی شرکت رسا، شهرک صدرای شیراز به یکی از مناطق ممتاز اجرای این طرح در کشور تبدیل شده و برگزاری هر مناقصه‌ای در آن با اعلام آمادگی 15 تا 20 شرکت برند و مدعی کشور روبرو خواهد شد.

گلاب کش ادامه داد: شرکت رسا در سال‌های اخیر و با وجود تحریم، نوسان نرخ ارز، شیوع کرونا و اغتشاشات اخیر، به فعالیت در مسیر سازندگی کشور ادامه داده و بدون وقفه در حال تکمیل وعده‌های خود برای ساخت مسکن است و می‌توانم ادعا کنم که شرکت رسا خدمتِ شایانی به نهضت ملی مسکن داشته است.

مدیرعامل شرکت رهاورد سازندگی آزادگان افزود: در گلستان همانند خیلی از جاهای دیگر خط شکنانه عمل کردیم که پشتوانه اجرای همه این طرح‌ها، کار کارشناسی و دقیق علمی بود.

وی گفت: در شرکت رسا برای تولید بهتر و کاهش هزینه‌ها، اقدامات فراوانی انجام دادیم تا با مدیریت زمان و کم کردن قیمت تمام شده، خدمات بهتری به دولت و در نهایت مردم ارائه کنیم.

گلاب کش یادآور شد: برای رسیدن به این اهداف، وارد بحث تولید شدیم تا قیمت مصالح مورد نیاز خود را تا حد امکان کاهش دهیم.

وی به راه اندازی شرکت شیشه و پنجره آنیل اشاره کرد و گفت: تولید در و پنجره دوجداره، یکی از 15 محصول پرکاربرد شرکت رسا است که در راستای تحقق آن، مجموعه آنیل با مساحت مجموع 8 هزار متر مربع شامل 3 هزار و500 متر سوله و هزار متر فضای اداری است. مجموع ارزش سرمایه گذاری و سرمایه در گردشِ این مجموعه 200 میلیارد تومان است.

مدیرعامل شرکت رهاورد سازندگی آزادگان ادامه داد: این کارخانه سال 82 ساخته و تا 10 سال به تولید مشغول بود اما به دلیل مشکلات اقتصادی کشور برای 10 سال راکد ماند که از امروز بار دیگر تولید در آن آغاز می‌شود.

گلاب کش افزود: تولید این کارخانه با ظرفیت اسمی برای 200 نفر به صورت مستقیم و هزار نفر به صورت غیرمستقیم شغل ایجاد خواهد کرد.

مدیرعامل شرکت رهاورد سازندگی آزادگان گفت: گستره فعالیت‌های شرکت رسا به گونه‌ای است که اگر این کارخانه بخواهد همه در و پنجره‌های مورد نیاز خود در پروژه‌های حال حاضر را تامین کند باید به مدت ۷۰۰ روز، به صورت تمام وقت مشغول تولید باشد که این ارقام بیانگر وسعت فعالیت شرکت است.

گلاب کش تاکید کرد: چشم انداز شرکت رسا، تولید با هدف صادرات و تسخیر بازار کشورهای دیگر است که امیدواریم مسوولان گلستان با هدف کمک به اشتغال و تولید از فعالیت این مجموعه حمایت کنند.

 

رسالت رسا حفظ سرمایه آزادگان است

محمدرضا بابایی عضو هیات مدیره هلدینگ آزادگان هم در سخنانی گفت: در گذشته که در دولت حضور داشتم شاهد بهره برداری‌های زیادی بودم اما جنس طرح‌های شرکت رسا به دلیل نگاه ویژه به رونق و آبادانی کشور با همه آن‌ها متفاوت است.

بابایی تاکید کرد: هلدینگ رسا با چندین کارخانه و واحد تولیدی زیرمجموعه، اقدام بسیار مهم و خطیری در راستای رونق اقتصادی کشور برداشت چرا که در شرایط فعلی و به دلیل نوسانات اقتصادی، بسیاری از شرکت‌ها موافق اجرای طرح توسعه نبوده و از تبدیل نشدن سرمایه به سود واهمه دارند.

او تاکید کرد: رسالت شرکت رسا، حفظ سرمایه آزادگان عزیز است و تاکنون مسئولیت خود را به طور دقیق و کامل انجام داده لست.

وی با تقدیر از تلاش‌های انجام شده اعضای پیشین هیات مدیره گفت: بخشی از اقدامات انجام شده در شرکت ماحصل تلاش‌ها و برنامه ریزی‌های پیشینیان است که قدردان آنان بوده و تلاش می‌کنیم مسیر ترسیم شده آنان را در راه رسیدن به توسعه ادامه دهیم. همه باید به این مجموعه کمک کنیم تا در شرایط فعلی کشور پابرجا مانده و به رسالت خود برای گسترش اقدامات عمرانی، تولید و رونق اشتغال ادامه دهد.

بابایی تاکید کرد: خداوند در قرآن رسالت مهمی را بر دوش انسان گذاشته و فرموده که ما شما را برای عمران و آبادی در زمین خلق کردیم و به همین دلیل ما باید برای لحظه لحظه عمرمان در پیشگاه خداوند پاسخگو باشیم.

هدف اصلی مدیریت زمان است

دکتر علی شاکری مدیرعامل شرکت سطح‌پوش کاسپین یکی دیگر از سخنرانان این مراسم بود. شرکت کاسپین یکی از شرکت‌های تابع هلدینگ رهاورد سازندگی آزادگان – رسا است که در بخش تولید به عنوان بازوی کمکیِ رسا فعالیت می‌کند.

شاکری مدیرعامل شرکت کاسپین گفت: تولید باعث پیشرفت و اشتغال و در نهایت نوآوری در همه قسمت‌ها برای کشور شده و به همین دلیل توجه به آن ضروری است. رسا با توجه به افزایش تعداد پروژه‌ها و بیشترشدن مقدار نیاز به تولید با نگاه مثبت دکتر گلاب‌کش و تغییر در زمینه تولید و حمایت مالی هیات مدیره کاسپین؛ مهندس اکبرزاده و سایر اعضا، تغییرات خوبی برای تولید ایجاد شد.

وی افزود: انجام این تغییرات از آن جهت مورد نیاز بود تا بتوانیم مدیریت زمان را انجام دهیم چرا که معتقدیم مدیریت زمان حتی از سودآوری هم برای شرکت مهمتر و ضروری‌تر است.

مدیرعامل شرکت کاسپین ادامه داد: یکی از راهبردهای شرکت در مسیر اجرای طرح‌ها، رساندن به موقع مصالح است تا کار متوقف نشده و پروژه‌ها به بهترین شکل ممکن انجام شود.

شاکری بیان کرد: نتیجه این گونه اقدامات کاهش هزینه تمام شده و در نهایت سودآوری خواهد بود و به همین دلیل انجام آن مورد تاکید و توجه است.

وی تاکید کرد: یکی از اقدامات مهم برای اجرای طرح‌ها، تلاش برای تولید مصالح با استفاده از توان شرکت است که برای رسیدن به این هدف، تولید محصول را با روش پلکانی آغاز کردیم و در ابتدا به سراغ تولید تیرچه، سیم مفتول و یونولیت رفتیم و در ادامه به فراخورِ پیشرفتِ طرح‌ها، خطوط تولید را افزایش داده و در نهایت به تولید درب و پنجره یو پی وی سی در گرگان رسیدیم.

مدیرعامل شرکت کاسپین گفت: خط تولید این کارخانه، بسیار قوی و دستگاه‌هایش ساخت شرکت آلمان است و به همین دلیل کیفیت محصول قابل اعتماد و بسیار بالا است.

مهندس شاکری افزود: نگاه کلی شرکت برای این کارخانه، تولید برای صادرات است و با تکیه بر این چشم انداز، اولین محموله صادراتی تولید این کارخانه انجام شد و این روند ادامه خواهد داشت.

وی اظهار امیدواری کرد که با افزایش میزان صادرات، بودجه پیش بینی شده برای صادرات محقق شود.

پس از پایان این مراسم، حاضران در این برنامه در محل کارخانه شیشه و پنجره آنیل حاضر شدند تا این کارخانه با حضور علیرضاعباسیان‌فر مدیرعامل هلدینگ  آزادگان و محمد گلاب‌کش مدیرعامل شرکت رهاورد سازندگی آزادگان – رسا افتتح شود.

همچنین پس از افتتاح رسمی، مسئولان و مهمانان برنامه از روند کار کارخانه شیشه و پنجره آنیل بازدید کردند.

انتهای پیام/

Scroll to Top
اسکرول به بالا